Поврзи се

Стил

Неколку начини на кои можете да носите слоевити комбинации, а да не изгледате крупно

Published

on

Еден од водечките трендови кога е во прашање сезоната есен/зима е секако слоевитото облекување, но ако го занемариме фактот дека ќе бидеме во тренд и дека ќе ни биде топло, најверојатно ќе се соочиме со проблемот кој е наречен „изгледам толку дебело!“ Токму поради тоа ви предлагаме три лесни начини за како да се облечете слоевито, а да ја избегнете можноста за гардеробата да ви „накачи“ некој килограм.

1. Ролка + Свилен фустан како ноќница

-Текстот продолжува по рекламата-

Спој на удобното, топлото, заводливото и женственото. Омилената ролка која обожавате да ја носите во текот на есента и зимата, облечете ја преку свилениот фустан и ќе добиете одлична модна комбинација со која во секој момент ќе изгледате тренди, но и понатаму заводливо и згодно. Бидете „опасни“ па заедно со оваа комбинација понесете моторџиски чизми и сигурно ќе бидете забележани!

2. Голем шал + кожна јакна

Ја обожаваме кожната јакна, но ги обожаваме и големите, меки, топли шалови. Кога овие две нешта ќе се спојат во едно, се создава тренди, слоевита комбинација во која никако не изгледаме крупно или пак „дебело“. Под овие слоеви можете да облечете што било, а со фармерките и тренди џемперот никогаш нема да погрешите.

3. Џемпер без ракави + блуза

Заедно со фармерки и модерни чизми до глуждовите, можете да ја облечете вашата омилена блуза или кошула, а посебен „шарм“ на вашата комбинација ќе даде едноставен џемпер без ракави кои можете да го облечете врз блузата. Одберете некоја од типичните есенски бои како што се темно сината, зелената или виолетовата. Исто така, во оваа комбинација занимливо ќе изгледа и кошулата или блузата со впечатлив принт.

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Реакција на генералниот секретар на Илинденскиот марш за инцидентот кај Гумење

Македонија

СДСМ-ДУИ, прва опција за нова Влада!? Божиновски: Проширена коалиција меѓу сите политички субјекти

Македонија

Учениците од септември се враќаат во клупите, со маски на лицата и социјална дистанца, часот ќе трае 20 минути

Македонија

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

Македонија

Ќе заѕвони ли училишното ѕвонче? Неделков од СОНК: Вирусот е како атомска бомба за училиштето

Македонија

Акција на ИНТЕРПОЛ: Обид за внес на отровна храна во Македонија – запленето пилешко месо со птичји грип

Македонија

Владата објави нов, ажуриран список на компании кои добиле помош, а не ја исплатиле на работниците

Македонија

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ да молчат за енергетиката, во нивно време струјата поскапе 100% и беше укината евтината тарифа

Македонија

Кадриу: „Премиерот нѐ нарече криминалци“ – Спасовски ги отфрли тврдењата на обвинителката

Македонија

Мијалков до Мицкоски: Состави Влада во судиско продолжение или ќе треба да понесеш одговорност

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри