Поврзи се

4NEWS.mk

Неверојатна снимка од Сибир: Лада проби ограда и два пати се преврте како на филмовите, возачот излезе неповреден

На руската социјална мрежа Вконтакт се покави снимка која покажува како автомобил се превртува на неверојатен начин на паркинг во Омск.

Возачот при голема брзина ја проби оградата, што резултираше со тоа „ладата“ два пати да се преврти во воздух, по што одлета напред.

Како што пренесуваат локалните медиуми, возачот по застрашувачкото превртување го напуштил паркингот најнормално, не се здобил со сериозни повреди и воопшто не побарал лекарска помош.

Полицијата се обидува да го утврди идентитетот на возачот.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com