Поврзи се

4NEWS.mk

Нигериски студенти протерани од Хрватска пристигнаа во БиХ

Published

on

Нигерски студенти кои, како што тврдат, хрватски полицајци ги протерале од Хрватска во Босна и Херцеговина, денеска пристигнаа во Теренскиот центар на Службата за работни услуги со странци во Бихаќ.

-Текстот продолжува по рекламата-

Сараевската Н1 ТВ јави дека тие дошле за да дадат основни податоци.

Хрватската полиција негираше дека двајца нигериски студенти се протерани од земјата, а тие тврдат дека полицијата ги уапсила во Загреб и однела во непознат правец, по што пристигнале во Велика Кладуша.

Нигериските студенти во Пула учествувале на меѓународен спортски натпревар од каде допатуле во Загреб и со авион преку Истанбул требало да се вратат во Лагос.

Според нив, хрватската полиција ги уапсила во Загреб и ги протерала во БиХ.

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com