Поврзи се

4NEWS.mk

Нова трагедија: 18-годишна боксерка пронајдена мртва

Нова трагедија го потресе боксерскиот свет! 18-годишната шкотска боксерка Никола Ратри беше пронајдена мртва само еден ден откако се врати на рингот по една година мајчинство. Безживотното тело на младата боксерка е пронајдено во нејзиниот дом, јавуваат островските медиуми.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Таа имаше лесен спаринг за време на тренинг сесијата во вторникот вечерта, ден пред нејзината смрт. Изгледаше во подобра форма од кога и да било. Беше навистина среќна. Не можев да поверувам, кога го дознав следниот ден што се склучило. Ова е вистинска трагедија. Тие се одлично семејство“, рече Лори Редферн, сопственик на боксерскиот клуб, каде што Никола имаше часови.

Пријателите и најблиските на починатата боксерка собираат средства за поддршка на нејзиното семејство.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Македонија

Ни 30% од државата нема канализација – треба ли да се стремиме кон Eвропа без канализација?

Македонија

Внимателно со „Малиот шенген“ – СКСЗМ: Не треба да и се наштети на економијата на земјава

Македонија

Што се случи во петокот во Охис? Објаснува Макрадули во #10минути на ТВ21

4NEWS.mk

Косово: ЦИК ќе ја чека одлуката на Врховен суд за гласовите од Србија

Македонија

Зошто граѓаните се жалеа, а истражувањето покажа дека нема штетни материи во воздухот? Одговара Макрадули во „10 минути“

4NEWS.mk

МААЕ откри збогатен ураниум на непријавена локација во Иран

Македонија

Што друго опасно има освен Линдан во Охис? Одговара Макрадули во „10 минути“ на ТВ21

4NEWS.mk

Макрон го пречека Пендаровски

4NEWS.mk

Полска ја прослави годишнината од независноста палејќи знаме на ЕУ

Македонија

Макрадули: Разочаран сум бидејќи пропадна тендерот за филтри на РЕК Битола

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com