ОЧАЈНИ ДОМАЌИНКИ СЕ ВРАЌААТ НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ? Па, ова е серија која со задоволство би ја гледале повторно!

Бројните фанови на познатата ТВ серија не можеа да се вразумат откако на сите социјални профили беше објавена една интригантна објава која многумина ја протолкуваа дека авторите ни подготвуваат нови продолженија.

Фановите на серијата „Очајни домаќинки“ оваа година ја дочекаа во агонија – меѓу надежта и очајот – сето тоа благодарение на загадочната објава на официјалните канали на серијата. Во новогодишната ноќ на сите официјални профили на серијата беше објавена фотографија од главните актерки со двосмислена реченица.

„Додека „очајно“ ја чекаме 2022 година“, тоа беше доволно за да предизвика делириум кај многу фанови кои се убедени дека во таа објава има скриена порака. Многумина се занесоа и ги закопаа социјалните мрежи со своите изливи на надеж.

„Чекај, „Очајни домаќинки“ се враќа? Би сакал да го гледам тоа!“, „Што се случува?“, се само дел од коментарите на гледачите кои се уште се сеќаваат на серијата 10 години откако престана да се емитува.

Меѓу нив има и скептици, бидејќи самата објава не потврдува апсолутно ништо, но помешана со гласините за заживување на „Домаќинки“ кои кружат последните неколку недели – доволно е интригантна за да влее надеж. Можеби за тоа придонесе и враќањето на втората култна серија „Сексот и градот“, која неодамна се врати на малите екрани во новата форма.

На бранот на оживување на стари ликови и познати личности во новите фази од животот, едно е сигурно – секако постои интерес за нови продолженија од домаќинките од Вистерија Лејн.

Поврзани вести

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.