Поврзи се

4NEWS.mk

Огромен пајак ги преплаши капачите на Јадран: Повеќе не влегувам во море, би умрела истата секунда

Published

on

Бројни животински видови се снимени ова лето како пливаат по Јадранот – змија, кокошка, коза, а сега и огромен пајак.

-Текстот продолжува по рекламата-

Бањајќи се на плажа во местото Пољица недалеку од Трогир некој фотографирал глетка која избезуми бројни капачи.

Имено, на фотографијата објавена на Фејсбук страницата Дневна доза просечен Далматинец се гледа како на заштитната ограда во морето се качил огромен пајак.

Многумина во коментарите признаа дека ова ги одвратило од бањањето.

„Се сум очекувала ама ова? Нема пливање до бовите повеќе“, „Нема повеќе да се бањаме“, „Би умрела истата секунда ова кога ќе го видам“, „Би ми прснало срцетО“, „Јас повеќе не влегувам во море“, напишаа тие.

 

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com