Поврзи се

4NEWS.mk

Опожарен домот на 52-годишен жител од Тработивиште

Published

on

Пожар избувна претпладнево во куќата на 52-годишниот Ѓорѓи Марков од селото Тработивиште.

-Текстот продолжува по рекламата-

Екипи од Територијалната противпожарна единица од Делчево веднаш по дојавата се упатиле на терен и се уште го гаснат опожарениот дел од куќата.

Очевидци велат дека пожарот најверојатно настанал поради неисправна електрична инсталација.

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com