Овој модел на фармерки со причина е најголем хит за 2022 година: Го стеснува струкот, ги издолжува нозете…

Фармерките оваа сезона доаѓаат со многу посебен детал – асиметричен струк кој одлично се вклопува на секоја силуета и облик на тело

Ретко кој парче облека може да ги замени секогаш обожаваните фармерки. Станува збор за панталони кои се неверојатно вешто прилагодени на секој тренд, а новата сезона носи навистина возбудливи модели кои ќе ги обожаваме поради еден многу посебен детаљ – асиметричен струк.

Дали сте слушнале за кросовер фармерки? Безвременските фармерки оваа сезона доаѓаат со многу посебен детал, асиметричен струк кој одлично се вклопува на секоја силуета и облик на тело, а овие модели веќе ја презедоа понудата на многу популарни модни продавници.

Асиметричниот крој на половината со преклоп со многу добра причина се нарекува најдобар модел на сезоната.

Со едната страна од спуштениот струк, кросовер фармерките оптички го стеснуваат струкот подобро од нивните претходници, но и ги издолжуваат нозете за неколку сантиметри. Звучи одлично, нели?

Како да комбинирате и носите кросовер фармерки?

Со кроп топ, боди, тесна маица или кој било друг алишта што го истакнува телото и може да се носи напикано во панталони, за да дојде до израз струкот.

Благодарение на асиметричниот крој, кросовер фармерките видно го стеснуваат струкот, а овој модел е достапен во различни варијанти, од рамни и широки чорапи до слаби модели, иако водечки тренд се моделите на пошироки чорапи.

Моделите со широки нозе ќе изгледаат одлично со чизми до глужд и тесни боди, а ќе додадат и тренди палто за целосно шик впечаток. Црните кросовер фармерки во комбинација со џемпер со копчиња, исто така во црна боја, ќе изгледаат многу урбано.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА – Еве каква ќе биде годината на водниот тигар!

Сите очи се вперени во 2022 година со надеж дека ќе биде подобра од 2021 година Стаорец (родени 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924)

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на студено време со умерен до...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.