Поврзи се

4NEWS.mk

Падна првиот снег во северна Грција

Published

on

Во планинските делови во северниот дел на Грција, но и во пониските предели, како и во градовите Лерин и Ксанти во текот на ноќта беа регистрирани првите врнежи на снег, јави дописничката на МИА од Атина.

-Текстот продолжува по рекламата-

Најниската температура во Грција утрово беше измерена во село во близина на Козани, минус три степени.

И додека во делови на северот од земјата температурите утрово паднаа под нула, на островот Крит температурата не над 15 степени. 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com