Поврзи се

4NEWS.mk

Пешак тешко повреден во Штип

Published

on

На улицата „Лески” во Штип патничко возило „голф”, со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.А. (57), удрило во пешакот В.Д. (75) од истиот град.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во незгодата В.Д. добила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Штип.

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Србија/Ковид-19: Од сабота во 13 часот до понеделник во 05 забрана за движење во цела Србија

4NEWS.mk

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот е веќе над милион

4NEWS.mk

Негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на ГАК од мајка позитивна на вирусот

Македонија

Лукаревска од УЈП во „Click Plus“ ги објаснува процедурите за користење на мерките на Владата

Македонија

Ангеловска: Се соочуваме со голем предизвик, ова претставува проблем за буџетот

Македонија

Продолжува репатријацијата на затекнатите граѓани во странство, уште еден чартер лет за Берлин и Бон

Македонија

Што со работниците кои добиле отказ или понуден им е спогодбен договор? Одговара Ангеловска во #ClickPlus

Македонија

„Компаниите може да ги пратат работниците дома и да им исплаќаат 50% од платата“, вели министерката за финансии

Македонија

Министерката и заменичката за финансии ги споило коронавирусот, претходно само неколку пати се состанувале

Македонија

„Не е разбрана добро мерката што ја презентираше Мицкоски“, смета Кочоска

Реклама