Поврзи се

4NEWS.mk

Пет големи пожари во Прилепско, сообраќајот во прекин

Published

on

Пет големи пожари во моментов се активни во Прилепско, меѓу кои и пожарот покрај магистралниот пат Прилеп-Градско кај Плетвар, на потегот кај месноста Тројаци до Радобил, каде гори нискостеблеста шума и трева од 13:30 часот.

-Текстот продолжува по рекламата-

Поради густ чад и намалена видливост, сообраќајот е запрен и има долга колона возила.

Активни се и пожарите кај селата Подмол, Бонче, Дебреште, Долненско. Главно горат нискостеблеста шума и трева. Виктор Стојчески, од прилепската противпожарна единица, вели дека имаат екипи напомош од соседниет градови.

– Екипите постојано се на теренот кај жариштата, помош ни пристигна од Кавадарци и крушево, а на теренот се и екипите од прилепските јавни комунални претпријатија, вели Стојчески.

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com