Поврзи се

Живот

Погледнете во луксузната вила на Конор МекГрегор од 1,5 милиони евра

Published

on

Конор МекГрегор изгуби од Кабиб Нурмагомедов во Лас Вегас, но тој пораз не му паднал многу тешко бидејќи повторно убаво заработил, а веќе најавил и реванш. Дека добро му оди на финансиски план, докажал и ова лето со купувањето на луксузна вила во шпанска Марбеља, чија вредност се проценува на околу 1,5 милиони евра, пишува “The Mirror”.

Луксузната вила на југот на Шпанија се наоѓа во комплексот “The Heights”, а освен теретана, содржи голем надворешен базен, вински подрум, но и влезна капија осветлена со LED. До базенот 30-годишниот Ирец може да се спушти директно од спалната соба, која гледа на брегот.

-Текстот продолжува по рекламата-

Домот на брегот се наоѓа во рамките на “country gold” клубот “Ла Ресина”, а Ирецот не е единствена ѕвезда која се поврзува со тој имот. Хери Винкс, младата ѕвезда на Тотенхем, и Томас Соренсен, стоперот на Стоук Сити, исто така имаат имоти таму.


Од друга страна, Кабиб Нурмагомедов на Инстаграм покажува колку се гордее со своето родно село Силди на врв на планина и родната куќа во која има метални кревети и пластични столчиња.

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Амбасадорските места останаа празни – нефункционирањето на Собранието донесе нови проблеми

4NEWS.mk

Иџе возеше низ улиците на Скопје

Македонија

Полициски час во Тетово – во центарот на градот се почитува, во околните населби делумно

4NEWS.mk

Во Пијанечко-малешевскиот регион само еден активен случај на Ковид-19

Македонија

Со часови блокирани на граници – „Транзитот преку Унгарија важи само за државјаните на ЕУ“

4NEWS.mk

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Македонија

„Бетонските бариери како воена тампон зона“ – Исмаили: Има други начини како да се реши проблемот

4NEWS.mk

Чулев: МВР ќе ја испита автентичноста на видеото „Оро“ во Чаир

Македонија

Ќучук: Од самиот почеток ја признаваме Македонија, и сме за ЕУ и НАТО – тоа го должиме на нашите поколенија

4NEWS.mk

Авганистан ослободи 100 талибански затвореници по прекинот на огнот

4NEWS.mk

Семејството Стајиќ, сопственици и основачи на Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на Емилија Динева

Македонија

Американскиот бренд GUESS со моно бренд продавница во Македонија

4NEWS.mk

56-годишен скопјанец ограбен од љубовницата која ја запознал на интернет

4NEWS.mk

Сведоштво на лекарот кој ја изврши експлантацијата на срцето на Емилија

4NEWS.mk

Димитров: Зборувавме со НАТО и ја поправија грешката

4NEWS.mk

Полициски час од 19 во сабота до 05 часот во вторник – 4 починати, 19 новозаболени и 16 оздравени

4NEWS.mk

Мајската пензија ќе се исплаќа од 27 мај

Македонија

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

4NEWS.mk

Емилија Динева е жената хероина која спаси три животи со донирање на нејзиното срце и бубрези

4NEWS.mk

СДСМ: 100.000 граѓани добиваат платежни картички од 9.000 денари за купување на домашни производи

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија

4NEWS.mk

Хаварија во ОХИС, неподнослива миризба се шири во околината

Македонија

Сам и со церебрална парализа, во темница, студена соба, со долг од над 200 илјади денари

Реклама