Поврзи се

4NEWS.mk

Популарните сестри ограбени на Миконос: Крадците дознале што имаат од Инстаграм, па им било лесно кога влегле

Published

on

Светски популарните манекенки Џиџи и Бела Хадид се ограбени на Миконос, а крадците им однесе вреден накит и други аксесоари. Овие убавици им олесниле работа на крадците со тоа што сиот накит го фотографирале и го закачувале на Инстаграм, па тие знаеле точно што да бараат.

-Текстот продолжува по рекламата-

Тие двете се ограбени додека биле на журка, а кога се вратиле нашле испревртена вила, а крадците им го зеле целиот накит и други вредни „дребулии“.

Непознати крадци провалиле во вилата и однесе се што оставиле девојките, вклучувајќи го накитот, лаптоповите и другите вредни работи.

Нивниот татко Мохамед Хадид рекол дека девојките се „истрауматизирани“ од кражбата и никогаш повеќе нема да летуваат во монденското грчко летувалиште.

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Напаѓачот кој уби шест луѓе во болница во чешкиот град Острава, си го одзел животот во својот автомобил

4NEWS.mk

Приведени две лица по напад со боја и летоци врз канцелариите на грчки весник

4NEWS.mk

Поделени картички за зелена нафта во неколку каменички села

4NEWS.mk

Владата бара од институциите до петок информација за реализацијата на препораките од УНЕСКО

Македонија

СЦ „Борис Трајковски” со пристапни објекти за децата со аутистичен спектар на нарушување

4NEWS.mk

Полицајците од СВР Тетово годинава дарувале вкупно 180 единици крв

Македонија

Се отвораат уште 3 нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово

4NEWS.mk

Без струја утре дел од Скопје

4NEWS.mk

Заев ќе организира средби до крајот на неделата за законот со јазици по порепораките од комисијата

Македонија

Владата бара од институциите до петок информација за реализацијата на препораките од УНЕСКО

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com