Поврзи се

4NEWS.mk

Поради тешка сообраќајка блокиран патот Штип – Кочани кај Крупиште

Денеска од 15:25 часот на магистралниот пат Штип- Кочани, испред с.Крупиште-О.Карбинци, поради случена сообраќајна незгода, соопшти АМСМ.

Поради сообраќајката сообраќајот е во прекин во дватта правци, додаваат од таму.

Засега нема повеќе детали за сообраќајната несреќа.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com