Поврзи се

4NEWS.mk

Повредени двајца членови на екипаж на товарен брод во Егејското море

Published

on

Дополнително лекување било потребно за двајца членови на екипажот од товарниот борд под либериско знаме што утрово пловеше без контрола во морето меѓу грчките острови Лезбос и Скирос.

-Текстот продолжува по рекламата-

Од грчката крајбрежна служба соопштуваат дека сите членови на екипажот, вкупно 14 лица, биле успешно спасени и пренесени во болница, а двајца биле задржани на дополнително лекување, јави дописничката на МИА од Атина.

Поради проблем со моторот, товарниот брод пловел без контрола, а лошите временски услови во комбинација со големината и тежината на товарот предизвикале навалување на бродот за 30 степени, по што капетанот побарал од екипажот да го напушти бродот.

Во спасувачката акција под ложи временски услови и многу силен ветер, учествувале седум бродови и чамци на крајбрежната служба и на воената морнарица на Грција, два хеликоптери „Супер пума“ на грчкото воено воздухопловство и еден хеликоптер на воената морнарица.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Македонија

„Груевски и фамилијата превземаа фирми и стануваа сопственици“, рече Дескоска

Македонија

„Не знам од каде се снимките за Камчев, но мислам дека сега не се прислушкува“, рече Дескоска

Македонија

„1ТВ наликуваше на квази суд, цело време нѐ бомбардираа“, вели Силјановска

Македонија

Дескоска: Наместо „Рекет“, ќе излезе „Поткуп“

Македонија

Дескоска: Порано луѓето се плашеле да пријавуваат, Рекет е охрабрување и за другите

Македонија

„Рекет“ е добро сценарио за снимање филм“, велат едногласно Дескоска и Силјановска

Македонија

Силјановска: Јанева не можела да креира таков перфектен систем за рекетирање

Македонија

Силјановска: Уште на старт кога имате човек без знаење, може да очекувате секакви работи

Македонија

Силјановска: Не верувам дека Бојан и Јанева се сами во приказната „Рекет“

4NEWS.mk

Мицкоски од Париз: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача реформи и борба против криминалот

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com