Поврзи се

4NEWS.mk

Принцот Хари и се налути на Меган на балконот на Бакингемската палата, таа се расплака

Published

on

Британскиот принц Хари за прв пат направи забелешка на јавно место на својата се уште „свежа“ во однос на кралските манири сопруга – актерката Меган Маркл.
 
За време на традиционалната за кралското семејство појава на балконот на Бакингамската палата актерката најблаго речено „киксна“ откако не престана да зборува, дури и при националната химна „God save the Queen“ – сигурен знак дека е време да се почитува строго молчење. Војводата на Сасекс очигледно и направи забелешка откако, а според специјалисти по читање на усни, точните зборови кои ги изрекол се „Сврти се!“.
 
Во меѓувреме британските таблоиди се понапорно ја шират веста дека сопругот на кралицата Елизабета Втора, 98-годишниот принц Филип, изјавил за принцот Хари пред свадбата со Меган Маркл дека „човек кој излегува со актерки, никогаш не се жени за нив“. Се проценува дека принцот Хари и неговиот дедо имаат многу силна врска. Принцот Филип дури и се појави на една од првите фотографии на бебето Арчи, заедно со кралицата и дури Рагланд, 62-годишната мајка на Меган.
 
Принцот Вилијам исто имал грижи за брзината со која се развива врската на неговиот брат. Блиски до кралското семејство пак изјавија за „The Sun“ дека различни членови на британската кралска фамилија изразиле загриженост, но „Хари стои цврсто зад Меган“.

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
4NEWS.mk

Замина тивко во ноќта без глас- јавноста вечно ќе го памети омилениот актер од македонските народни приказни и филмови

Македонија

ВИДЕО: Чомовски во „Click Plus“ прв пат зборува за „Рекет“

4NEWS.mk

Ќе заврши како Атлантида: Ова се причините поради кои Венеција се повеќе тоне

4NEWS.mk

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот

4NEWS.mk

Бела смрт ја демне Унгарија: Издадено посебно предупредување за туристите во оваа земја

4NEWS.mk

Како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е милионер

4NEWS.mk

Македонски камион се преврте на автопатот Ниш – Белград

Македонија

Таткото на 19-годишниот Незир бара помош за синот – бара болница за лекување надвор од државата

4NEWS.mk

Бебето им умрело од глад зошто родителите вегани го хранеле само со овошје и зеленчук, полицијата затекна кај нив уште изгладнети деца

Македонија

Му откажа левиот бубрег на Боки 13

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com