Поврзи се

4NEWS.mk

Проверете какви новости има на Инстаграм

Published

on

Инстаграм работат на многу промени на својата апликација, а она што поголемиот дел корисници веќе го забележаа е дека недостига табот „Following“ од менито каде следевме од кого сме добиле лајк или коментар.

-Текстот продолжува по рекламата-

Причините за ваквата промена се многубројни, а една од главните е дека ја користеле сосема мал број корисници. Во овој таб можеше да се следи активноста на оние кои ги следиме, каде сè ставаат лајкови, кого следат и каде коментирале. Наместо тоа, сега ќе ја гледаме само активноста на својот профил.

Од друга страна, на многу корисници не им се допаѓало тоа што нивната активност може да биде следена, па затоа и ги затворале своите профили, што е различно од првичната идеја која Инстаграм ја имале кога ја создале оваа позната мрежа.

Сите корисници ќе можат да ја користат опцијата „Explore“ за да откриваат нови содржини. А според реакциите, поголем е бројот на оние кои воопшто не ја користеле опцијата „Following“, додека пак оние кои биле „редовни“ таму се малку повеќе разочарани што не можат да „шпионираат“.

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com