Поврзи се

Балкан

Рамадани: Косово ќе биде 31-ва членка на НАТО

Бурим Рамадани, косовскиот заменик-министер за одбрана, е убеден дека Косово ќе биде 31-вата членка на НАТО, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Рамадани во интервју за „Епока е Ре“, рече а да ја оствари таа цел, Владата ќе ги засили сите политички и дипломатски напори.

Тој истакна дека таксите од 100% за увозот од Србија и од БИХ нема да влијае врз добрите односи на безбедносните сили на Косово со САД.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com