Поврзи се

Македонија

Се договорала операција на Катица Јанева за намалување на тежината без да се дознае во јавноста

Published

on

На аудио разговорите презентирани по паузата во судницата, се слушаат гласови на Орце Камчев, Ана Камчева, Бојан Јовановски, Зорам Милевски а се вклучува и Катица Јанева на телефон преку спикерфон.

Според емитуваните разговори, Јовановски со Камчев разговараат дека треба да се прави операција за стеснување на желудникот, а иста таква операција требало да прави и Катица Јанева.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во разговорите Јовановски вели дека во медиумите веќе започнале да пишуваат за тие операции кои биле за подобар естетски изглед и требало да се направи операцијата на Јанева без никој да дознае, само да знаел докторот кој истата ќе ја извршува.

Во разговорите се слуша дека операцијата требало да биде извршена во државната болница „8. септември“, подоцна се разговара и за болницата „Жан Митрев“ и на крај се договора тоа да биде во болницата на Камчев.

Јовановски ја направил оваа операција, по што откако е во притвор од 15. јули се влошува неговата здравствена состојба, па се правеа и дополнителни испитувања, по што докторите препорачаа хигиено-диететски режим.

Од досега емитуваните снимки, не се знае дали Катица Јанева ја направила планираната операција, со цел намалување на тежината.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Коалиционите партнери во војна – Костадинов го прозва случајот „Пациентот со Бујар Османи“

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com