Поврзи се

4NEWS.mk

СЕХА: Нов „минималец“ за Еурофарм Работник

Published

on

Ништо ново во настапите на Еурофарм на меѓународната ракометна сцена. Повторно драматика неизвесност и минимален пораз, овојпат во рамките на СЕХА лигата. 
Во Битола  победа на ППД Загреб од 27-28 со што Еурофарм го доживеа 5. Пораз во серија во регионалното натпреварување. 
Хрватскиот тим имаше водство од почетокот на мечот и успеа да го заокружи до крајот на првиот дел со предност од 16-12.  Во вториот  битолчани се разиграа предводени од Остроушко и стигнаа до минус 1  во 45. Минута но немаа сили за подвиг. 
Хорват со 10 погодоци беше најдобриот поединец кај победникот додека во редовите на Еурофарм се истакнаа Остроушко со 7 и Ѓуриќ со 5 погодоци. 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com