Секретарот за одбрана на САД пристигна во посета на Киев и вети поддршка на Украина

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин денеска на социјалната мрежа Х објави дека пристигнал во посета на Киев, пренесе Ројтерс.

„Денеска сум овде за да пренесам важна порака – САД ќе продолжат да ја поддржуваат Украина во нејзината борба за слобода против руската агресија, сега и во иднина.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното