Поврзи се

Стил

Сергеј Варошлија се огласи по претставката-тужба на водителката Елена Стефановска ама овој пат се случи неочекуваното (ВИДЕО)

Published

on

Изминатата недела ТВ водителката Елена Стефановска преку социјалните мрежи откри дека не остана воздржана на критиките на модниот гуру Сергеј Варошлија кој неколкупати го коментираше нејзиниот изглед во емисијата „Мода“ на 1ТВ.

Стафановска се обрати со Претставка до државниот орган кој ги регулира правата и односите во РТВ етерот – „Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги на ( се’ уште) Република Македонија“. А претставката – еден вид жалба за нарушување на личниот углед, загрозување на интегритетот и како личност и како професионалец во професијата.

-Текстот продолжува по рекламата-

Набргу, стига одговорот од Агенцијата, кој нејзината Претставка ја прифаќа како основана, па во истиот меѓу другото се вели:

„Надзорот покажа дека се основани наводите од Претставката според кои, во овие изданија на емисијата се застапени непристојни коментари, недолични описи, јавно изложување на подбив, погрдна експресивна лексика и можни навреди…“!, а Стафановска по ова реши да се жели и по судски пат.

Оттогаш поминаа неколку дена, па во вчерашното и најново издание на емисијата „Мода“, Елена повторно се најде „на тапет“ кај Сергеј, но овој пат тој беше воздржан. Дали беше воздржан за нејзината тужба или пак за стајлингот од фотографијата која ја избрал, знае самиот најдобро.

Извор: Вистина.мк

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com