Сестрата на Емина Јаховиќ е вистинска убавица, но не се експонира во јавноста – еве како изгледа!

Емина Јаховиќ има постара сестра Сабина, која не ја експонира во јавноста, а фановите се изненадени од тоа колку всушност тие си личат.

Приватниот живот на Емина Јаховиќ неодамна беше во центарот на вниманието на јавноста, најмногу поради судењето на нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, како што наведоа тогаш, поради неплатена алиментација.

Иако Мустафа поднесе противтужба и докажа дека платил се како што треба, пејачката неодамна го врати љубовниот живот во центарот на вниманието.

Иако се шпекулира дека има ново момче, сепак Емина поголемиот дел од времето го поминува со постарата сестра Сабина.

Освен што не ги покажува во јавноста, Емина не сака да зборува за најблиските членови на семејството. Таа е неизмерно врзана за нив, а најголемата поддршка ѝ е постарата сестра Сабина.

Инаку, Емина порасна во медицинско семејство. Нејзината мајка е педијатар, нејзината сестра е детски психијатар, а таткото на пејачката Нусрет бил кардиохирург. За жал, тој починал во 1995 година додека Емина била сè уште млада.

Пејачката има и брат Мирсад, кој е познат кошаркар.

Поврзани вести

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Пилотите на двата воено-транспортени авиони им оддадоа почит на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

Четворица пилоти од двата воени авиони, кои денеска пристигнаа од Бугарија на скопскиот аеродром за да ги пренесат жртвите од страшната несреќа која се случи на автопатот „Струма“, им оддадоа почит...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...