Поврзи се

Стил

Шминката со боја на праска ќе доминира во новата 2018-та година

Published

on

Новата 2018-та година само што пристигна, а ние веќе започнавме да ги забележуваме сите големи трендови кои ќе доминираат со неа. Па, треба да бидеме подготвени на време, зар не? Нема ништо полошо од неинформираноста! Затоа, кога станува збор за шминкањето, со сигурност можеме да тврдиме дека оваа пролет ќе биде во знакот на шминката со боја на праска – на очите, усните, образите – сè доаѓа предвид за природен сјај што дава впечаток како да сме биле на плажа.

-Текстот продолжува по рекламата-

1-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Во 2018-та година ќе кажеме „збогум“ на нападната шминка во јаки бои и воодушевено ќе кажеме „здраво“ на природниот изглед на кој дури ниту познатите убавици не останаа рамнодушни. Ако Кајли Џенер ја препознала вредноста но овој суптилен начин на шминкање, кои сме ние да го противречиме тоа?

2-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Овој нежен мејкап изглед ќе може да биде ваш избор за сите прилики и за сите модни комбинации, без разлика на стилот на облекување и местата на кои се движите. Доволно е суптилен за секој ден, а може да изгледа и тоа како гламурозно за потребите на свечените прилики и раскошните тоалети. Во комбинација доаѓаат сите нијанси на портокалова боја, а во согласност со вашиот вкус изберете ги оние посветлите или потемните нијанси, сјајните или пак мат сенки, со светки или без. Како што гледате на фотографиите, можностите се многу, а ниту една не е погрешна!

3-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_5-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_6-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

4-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Реакција на генералниот секретар на Илинденскиот марш за инцидентот кај Гумење

Македонија

СДСМ-ДУИ, прва опција за нова Влада!? Божиновски: Проширена коалиција меѓу сите политички субјекти

Македонија

Учениците од септември се враќаат во клупите, со маски на лицата и социјална дистанца, часот ќе трае 20 минути

Македонија

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

Македонија

Ќе заѕвони ли училишното ѕвонче? Неделков од СОНК: Вирусот е како атомска бомба за училиштето

Македонија

Акција на ИНТЕРПОЛ: Обид за внес на отровна храна во Македонија – запленето пилешко месо со птичји грип

Македонија

Владата објави нов, ажуриран список на компании кои добиле помош, а не ја исплатиле на работниците

Македонија

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ да молчат за енергетиката, во нивно време струјата поскапе 100% и беше укината евтината тарифа

Македонија

Кадриу: „Премиерот нѐ нарече криминалци“ – Спасовски ги отфрли тврдењата на обвинителката

Македонија

Мијалков до Мицкоски: Состави Влада во судиско продолжение или ќе треба да понесеш одговорност

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри