Поврзи се

Стил

Шминката со боја на праска ќе доминира во новата 2018-та година

Published

on

Новата 2018-та година само што пристигна, а ние веќе започнавме да ги забележуваме сите големи трендови кои ќе доминираат со неа. Па, треба да бидеме подготвени на време, зар не? Нема ништо полошо од неинформираноста! Затоа, кога станува збор за шминкањето, со сигурност можеме да тврдиме дека оваа пролет ќе биде во знакот на шминката со боја на праска – на очите, усните, образите – сè доаѓа предвид за природен сјај што дава впечаток како да сме биле на плажа.

-Текстот продолжува по рекламата-

1-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Во 2018-та година ќе кажеме „збогум“ на нападната шминка во јаки бои и воодушевено ќе кажеме „здраво“ на природниот изглед на кој дури ниту познатите убавици не останаа рамнодушни. Ако Кајли Џенер ја препознала вредноста но овој суптилен начин на шминкање, кои сме ние да го противречиме тоа?

2-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Овој нежен мејкап изглед ќе може да биде ваш избор за сите прилики и за сите модни комбинации, без разлика на стилот на облекување и местата на кои се движите. Доволно е суптилен за секој ден, а може да изгледа и тоа како гламурозно за потребите на свечените прилики и раскошните тоалети. Во комбинација доаѓаат сите нијанси на портокалова боја, а во согласност со вашиот вкус изберете ги оние посветлите или потемните нијанси, сјајните или пак мат сенки, со светки или без. Како што гледате на фотографиите, можностите се многу, а ниту една не е погрешна!

3-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_5-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_6-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

4-nova-bjuti-opsesija-shminkata-vo-boja-na-praska-kje-dominira-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Реклама
Македонија

Хакирана Фејсбук страната на Централен регистар – се објавуваат ставови од кои институцијата се оградува

Македонија

Телеком со проблеми – нема мрежа, телевизија, интернет…недостапни голем број на сајтови

Македонија

Интервју со Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

4NEWS.mk

Тројца повредени во верижен судар на автопатот Велес – Скопје

Македонија

Возило излета од патот: 17-годишна девојка загина а двајца се повредени

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

4NEWS.mk

Во новата индустриската зона Мамутчево годинава ќе започне изградба на индустриските објекти

4NEWS.mk

Градинката „Пролет“ во Влае ќе се загрева на еколошки начин

4NEWS.mk

Нов еколошки систем за греење и ладење во градинката „Пролет“ во Влае

4NEWS.mk

Сојуз на земјоделски здруженија: Тутунот ќе се откупи, тутунарите нема да бидат оштетени

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com