Поврзи се

Македонија

Силен земјотрес почувствуван во југо-западна Македонија, епицентарот во Кожани – 5.1 степен

Силен земјотрес со јачина од 5.1 степени според рихтер, со епицентар во градот Кожани во Грција денеска нешто пред 13 часот беше почувствуван и во Македонија.

Најповеќе почувствуван е во Битола, кој се наоѓа на 50-тина километри од границата.

Епицентарот е на длабочина од 2km.

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com