Поврзи се

4NEWS.mk

Слика која го потресе светот: Дете кое е извлечено од урнатините, лежело над мртвиот татко и повикувало да го спасат

Published

on

Најмалку шест лица загинаа, а 300 се повредени во силниот земјотрес кој утрово ја погоди Албанија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и снимки кои го вознемирија светот.

-Текстот продолжува по рекламата-

На оваа снимка се гледа дете го прегратка на спасувач, додека околу нив се урнатини, а во самиот агол се гледа глава на наводно мртов човек за кој се претпоставува дека е татко на детето.

Детето не престанува да го повикува таткото: „Тато, тато“. Ова е глетка која го потресе целиот свет.

Долниот дел од телото на детето остана под урнатините, па спасителите се обидуваа да му помогнат.

Се се случува во мракот, додека луѓето околу нив се обидуваат да ги осветлат урнатините со светилки, трагајќи по повредените.povređenima.

 

 Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

4NEWS.mk

Скопјанец прободен со нож и оставен на улица

4NEWS.mk

Застрелан познат црногорски бизнисмен во Белград: Тргувал со оружје и имал силни политички врски

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com