Сончево со мала до умерена облачност

Утрото постудено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Минимална температура: 2°C до 11°C, максимална температура: 18°C до 24°C

За време на викендот и во првите денови од следната седмица ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.