Совршена комбинација за првите денови на есента – Кејт Мидлтон облечена во последната мода

Еден од најдобрите стилизирани членови на британското кралско семејство, судејќи според реакциите на јавноста, но и експерти за мода, ја посети британската база РАФ, Бриз Нортон и базата што евакуираше мал број Авганистанци од нивната земја минатиот месец.

За оваа пригода, Кејт Мидлтон носеше беж блејзер и тегет панталони со висок струк и широки нозе, кои во моментов се во мода, а сето тоа го зачини со мала женска чанта.

Она што Кејт не го прави често е накитот што привлекува око. Овој пат, сепак, таа се одлучи за малку поголеми обетки, но едноставен дизајн кој само придонесе за овој стајлинг и направи да изгледа шик.

Долго негувана коса со едвај забележливи прамени и понатаму е нејзиниот избор, и секако се согласуваме дека нејзината коса секогаш изгледа беспрекорно.