Поврзи се

4NEWS.mk

СП (ж): Франција ја совлада фаворизираната Германија

Published

on

Продолжуваат возбудувањата на СП во ракомет за жени што се игра во Јапонија.  Во најинтересната пресметка  Франција ја совлада фаворизираната Германија со 27-25 додека Данска го надигра Бразил со 24-18.
По овие резултати Франција и Данска  во директен дуел за два дена ќе одлучуваат за вториот патник во полуфиналето во неизвесна трка со Ј. Кореја и Германија кои исто така ќе играат меѓусебен дуел по кој победникот ќе се пласира понатаму.

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com