Поврзи се

4NEWS.mk

Тамара ги откажува концертите – поминувам низ вистински пекол

Тамара Тодевски по пропустот кој го направи воп средата во Американската амбасада во Скопје и покрај тоа што се извни од дното на душата, македонскиот народ се крена на нозе по изведбата на  химната, па пејачката  повторно се огласи на социјалните мрежи овој пат напиша дека  ги откажува престојните концерти.

–  Почитувани, очигледната ненамерна грешка при пеењето на химната прерасна во вистински пекол за мене и моето семејство. Со оглед на тоа што не сакам да придонесувам за зголемување на нашата агонија како семејство и во интерес на смирување на целата ситуација која излезе вон контрола, решив да ги откажам концертите во Прилеп и Охрид. Се надевам дека оваа моја грешка, повторувам грешка, ќе успеете да ја надминете и дека ќе најдете начин да разберете дека е повеќе од ненамерна. Би сакала да се заблагодарам на сите што беа покрај мене во овие тешки мигови. Ниту сум била ниту ќе бидам дел од нечии политички игри, моето семејство е мој број еден приоритет и нивниот мир е на прво место при секој избор.

Со почит, Ваша Тамара

 

 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com