Поврзи се

Македонија

Трета жртва од сезонскиот грип, почина 50-годишен маж

Published

on

Сезонскиот грип ја зеде и третата жртва. 50-годишен маж почина на Институтот за пулмологија каде бил на лекување. Човекот имал хронични болести кои му ја влошиле состојбата.

Бројот на заболени нагло расте и досега се заболени 5.660 лица. Граѓаните се загрижени поради грипот кој зема се поголем замав. Најпогодени се хронично болните лица. Претходно почина 14-годишно девојче и 87-годишна старица.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД ШТИП: Момчиња тепаат девојка, МВР најави најстроги санкции

4NEWS.mk

Почина најстариот брат на Борис Трајковски- Мојсеј Трајковски

4NEWS.mk

Австралиски научници открија: Лек против вошки го убива вирусот Ковид-19

4NEWS.mk

Во Австрија за првпат повеќе оздравени од новозаразени

4NEWS.mk

Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус

Македонија

Спасовски: 250 илјади вработени можат да добијат минимална плата од 14.500 денари за април и мај

4NEWS.mk

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Македонија

Што доколку добивте отказ или договор за спогодба на работа? Одговара Ангеловска во „Click Plus“

4NEWS.mk

Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот

4NEWS.mk

Северна Кореја тврди дека нема ниту еден случај на Ковид-19

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com