Поврзи се

4NEWS.mk

Три години затвор за Зоран Милевски – Кичеец за „Рекет“

Published

on

Казна затвор од три години  за примање награда доби Зоран Милевски – Кичеец, трерообвинетиот во случајот „Рекет“, кој вчера на почетокот на судењето го призна делото.

-Текстот продолжува по рекламата-

Првоосомничениот Бојан Јовановски и второосомбичената Катица Јанева се изјаснија дека не се виновни.

По признанието на Кичеец, судот ја одвои постапката, а рочиштето против Јанева и Боки 13 ќе продолжи на 6 декември.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com