Поврзи се

Стил

Трик за правење совршени локни за помалку од 5 минути

Published

on

Брановите и локните се фризури кои никогаш нема да излезат од мода, а со текот на годините стануваат сè повеќе популарни. Постојат повеќе начини за правење локни. Некои од нив бараат голема топлина, а други пак не, но за сите е потребно да одвоите подолго време. Сигурни сме и дека веќе имате свои методи и начини за виткање на косата. Доколку сте доволно вешти со апаратите за виткање, тогаш косата, во зависност од нејзината густина, би ја навиткале од 10 до 20 минути. Но, денес ви откриваме трик со кој ќе ја направите оваа фризура за помалку од 5 минути.

Соберете ја косата на врвот на главата и заврзете ја со стега. За да немате проблеми со прекршена коса, користите специјални спирални ластици. Откако ќе ја заврзите косата, напрскајте ги нејзините краеви со производ за подобро зацврстување или за полесно виткање. Потоа, одвојувајте прамени од опавчето и виткајте ги со помош на фигаро.

-Текстот продолжува по рекламата-

Кога ќе ја навиткате целата коса од опавчето, благо подигнете ја со раката кон напред за да се олади. На тој начин ќе обезбедите локните да траат подолго. Под опавчето ставете шише лак за коса за да добиете волумен.

Исечете ја стегата, бидејќи регуларното отстранување може да ги уништи локните. Префрлете ја косата наназад, благо разбушавете ја со прстите и тоа е тоа!

Со овој трик го прескокнавте процесот на одвојување на косата на делови и помали прамени. Опавчето го направи тоа наместо вас!

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Реакција на генералниот секретар на Илинденскиот марш за инцидентот кај Гумење

Македонија

СДСМ-ДУИ, прва опција за нова Влада!? Божиновски: Проширена коалиција меѓу сите политички субјекти

Македонија

Учениците од септември се враќаат во клупите, со маски на лицата и социјална дистанца, часот ќе трае 20 минути

Македонија

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

Македонија

Ќе заѕвони ли училишното ѕвонче? Неделков од СОНК: Вирусот е како атомска бомба за училиштето

Македонија

Акција на ИНТЕРПОЛ: Обид за внес на отровна храна во Македонија – запленето пилешко месо со птичји грип

Македонија

Владата објави нов, ажуриран список на компании кои добиле помош, а не ја исплатиле на работниците

Македонија

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ да молчат за енергетиката, во нивно време струјата поскапе 100% и беше укината евтината тарифа

Македонија

Кадриу: „Премиерот нѐ нарече криминалци“ – Спасовски ги отфрли тврдењата на обвинителката

Македонија

Мијалков до Мицкоски: Состави Влада во судиско продолжение или ќе треба да понесеш одговорност

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри