Поврзи се

Стил

Трик за правење совршени локни за помалку од 5 минути

Published

on

Брановите и локните се фризури кои никогаш нема да излезат од мода, а со текот на годините стануваат сè повеќе популарни. Постојат повеќе начини за правење локни. Некои од нив бараат голема топлина, а други пак не, но за сите е потребно да одвоите подолго време. Сигурни сме и дека веќе имате свои методи и начини за виткање на косата. Доколку сте доволно вешти со апаратите за виткање, тогаш косата, во зависност од нејзината густина, би ја навиткале од 10 до 20 минути. Но, денес ви откриваме трик со кој ќе ја направите оваа фризура за помалку од 5 минути.

Соберете ја косата на врвот на главата и заврзете ја со стега. За да немате проблеми со прекршена коса, користите специјални спирални ластици. Откако ќе ја заврзите косата, напрскајте ги нејзините краеви со производ за подобро зацврстување или за полесно виткање. Потоа, одвојувајте прамени од опавчето и виткајте ги со помош на фигаро.

-Текстот продолжува по рекламата-

Кога ќе ја навиткате целата коса од опавчето, благо подигнете ја со раката кон напред за да се олади. На тој начин ќе обезбедите локните да траат подолго. Под опавчето ставете шише лак за коса за да добиете волумен.

Исечете ја стегата, бидејќи регуларното отстранување може да ги уништи локните. Префрлете ја косата наназад, благо разбушавете ја со прстите и тоа е тоа!

Со овој трик го прескокнавте процесот на одвојување на косата на делови и помали прамени. Опавчето го направи тоа наместо вас!

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com