Поврзи се

4NEWS.mk

Трудо: Со нетрпение го чекам целосното пристапување на Македонија во Алијансата

Published

on

Добредојдовте на масата на НАТО Зоран Заев. Со нетрпение го чекам целосното пристапување на Северна Македонија во Алијансата, напиша канадскиот премиер Џастин Трудо на својот Твитер профил.

-Текстот продолжува по рекламата-

– Благодарам за продуктивната дискусија денеска за важноста на НАТО и можностите за зајакнување на инвестициите меѓу двете земји, додава Трудо на Твитер.

Претседателот на Владата, Зоран Заев на маргините на состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби со премиерите на Канада и Шпанија, Џастин Трудо и Педро Санчез и со германската канцеларка Ангела Меркел. 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com