Убиени три жени во Англија, полицијата трага по овој човек

Минатата ноќ три жени беа убиени во Хертфордшир, а полицијата соопшти дека итно се обидува да го пронајде 26-годишниот Кајл Клифорд, за кој веруваат дека е поврзан со тројното убиство.

Полицијата вчера околу 19 часот била повикана на имотот во Буши. Тие пронашле три тешко повредени жени, за кои се верува дека се во роднинска врска, кои по кратко време починале на местото на настанот.

Полицијата во Хертфордшир соопшти дека истражува тројно убиство и „активно трага“ по Клифорд.

„Неверојатно тежок инцидент“

Детективот Констабл Роб Хол рече: „Ова е неверојатно тежок инцидент за семејствата на жртвите и бараме да се почитува нивната приватност додека се помируваат со она што се случило“, рече детективот Констабл Роб Хол.

„Иако сè уште сме во раните фази на оваа истрага, ние активно го бараме Кајл Клифорд за кој веруваме дека може да се наоѓа во областите Хертфордшир или северен Лондон“, додаде тој.

„Со оглед на сериозната природа на инцидентот, би го замолил секој кој знае каде е веднаш да контактира со полиција. оружје“, рече Хол.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното