Поврзи се

Македонија

Укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила

Published

on

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Стража-Кичево и обратно, од ноќеска на полноќ е укината, информираат од АМСМ.

Поради интензивни врнежи од снег вчера во 18:20 часот од превентивни причини се воведе забрана за камиони на патниот крак Маврово – Дебар и Гостивар-Стража-Кичево.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com