Поврзи се

4NEWS.mk

Ужасна снимка која ја крена Русија на нозе: Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела.

Published

on

Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата во која работела.

-Текстот продолжува по рекламата-

Снимката ги шокираше сите, а полицијата успеа да ја пронајде оваа жена. Според пишувањето на руските медиуми, кога почнало породувањето, таа не повикала помош, туку се скрила зад грмушка и сама се породила.

Ја пресекла папочната врвца, а потоа од торбата извадила кеса, во неа го ставила новороденото машко бебе, го оставила зад дуќанот и заминала.

Плачот на бебето го чуле работниците кои веднаш повикале итна помош и полиција. Детето е однесено во болница, каде е згрижено и не е животно загрозено.

Следниот ден полицијата ја уапси жената, која е мажена и веќе има две деца на возраст од 8 и 10 години.

Како што пишуваат локалните медиуми, се претпоставува дека сопругот не е татко на третото дете поради што се обидела да се ослободи од бебето. Против неа ќе биде покренато обвинение за обид за убиство.

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com