Поврзи се

4NEWS.mk

Вандализамот е неконтролиран излив на емоции кој создава сериозен проблем

Published

on

Вандализамот често се опишива и дефинира како уривање, односно уништување на културно историски споменици, но и уништување на јавни добра. Неодамна Градски парк повторно беше мета на вандали, искршени корпи за отпадоци, но и мостови. 

-Текстот продолжува по рекламата-

Што вели психологијата за извршителите на овие дела и што ги поттикнува на истото? Немањето евиденција за старосната категорија на извршителите е сериозен проблем, според психолозите, и општеството мора итно да се погрижи за решавање на проблемот.

 

https://

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Пендаровски: Нема компромис кога станува збор за правото на образование на мајчин јазик

4NEWS.mk

Напаѓачот кој уби шест луѓе во болница во чешкиот град Острава, си го одзел животот во својот автомобил

4NEWS.mk

Приведени две лица по напад со боја и летоци врз канцелариите на грчки весник

4NEWS.mk

Поделени картички за зелена нафта во неколку каменички села

4NEWS.mk

Владата бара од институциите до петок информација за реализацијата на препораките од УНЕСКО

Македонија

СЦ „Борис Трајковски” со пристапни објекти за децата со аутистичен спектар на нарушување

4NEWS.mk

Полицајците од СВР Тетово годинава дарувале вкупно 180 единици крв

Македонија

Се отвораат уште 3 нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово

4NEWS.mk

Без струја утре дел од Скопје

4NEWS.mk

Заев ќе организира средби до крајот на неделата за законот со јазици по порепораките од комисијата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com