Видео кое воодушеви многумина: Сменила само неколку работи и тесниот стан го претворила во простран стан!

Кога станува збор за уредување на мали соби, како што се студијата, потребно е да вложите малку фантазија за во еден ваков стан да одговара се што ви треба за живот, а сепак да изгледа убаво и пространо.

Со овие генијални трикови ќе имате двојно повеќе простор во станот. Се што треба да направите е да ги промените овие 6 работи и за миг ќе добиете визуелно поголем стан.

Верувале или не со овие трикови, дури и гарсоњера може да изгледа удобно.

Ајде да одиме по ред:

Правило број 1

Чувајте што е можно помалку предмети на подот, како што се светилки, столици и други украсни предмети. Тие само прават собата да изгледа тесно и мала.

Правило број 2

Наместо да го држите телевизорот на комода, закачете го на ѕид. На овој начин ќе зазема драстично помалку простор. Исто така, ако сакате полици, можете да ги имате, но неопходно е да се закачат и на ѕид.

Правило број 3

Користете еднобојни теписи со посветли бои.

Правило број 4

Бојадисајте ги ѕидовите во посветли бои. Белата е најдобрата опција. Исто така, изберете мебел во посветли тонови.

Правило број 5

Завесите треба да бидат еднобојни, долги и секако посветли бои.

Правило број 6

Огледалата веднаш визуелно го трансформираат секој простор во простран стан. Добијте едно големо огледало за вашиот стан.

Погледнете го видеото и видете како овие мали промени можат да направат драстична разлика:

Поврзани вести

Еве каква временска прогноза не очекува за следните денови

Попладне и во вечерните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен јужен ветер (и над 60 км/час), најизразен вдолж Повардарието и во источните делови од земјата.

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на Скопскиот аеродром. Почит на загинатите им оддадоа претседателот...

ИНДИСКИОТ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА НОСИ НЕВИДЕНА СРЕЌА ЗА 4 ЗНАЦИ: Ако сега ви е тешко, не грижете се! Најдоброто допрва треба да дојде

Индискиот хороскоп за 2022 година открива кои четири знаци најмногу ќе се радуваат! Следната година ќе донесе многу изненадувања за сите знаци од Зодијакот. За некого овие промени ќе...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија пристигнаа, а останките во моментов ги пречекува висока државна делегација....

Најважното

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...

ВИДЕО: „Изгубив 5 членови од семејството – ќе ја бараме правдата“

Дамир Османов од Сингелиќ , кој во страшната несреќа на автопатот „Струма“ изгуби 5 лица од семејството, денеска на аеродромот во Скопје...

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници од автобуската несреќа...