Поврзи се

4NEWS.mk

ВИДЕО: Путин пристигна на свадба кај австриската министерка

Published

on

Рускиот претседател Владимир Путин предизвика големо внимание кај медиумите откако се појави на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел.

Вниманието кон него беше насочено и претходните денови, откако во Австрија почна жестоката дебата дали министерката требала или не да го покани на свадбата.

-Текстот продолжува по рекламата-

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.1’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Putin-Besuch bei Kneissl-Hochzeit

Wladimir Putin ist in der Südsteiermark angekommen und wurde vom Brautpaar begrüßt!

Gepostet von Kleine Zeitung am Samstag, 18. August 2018

Главната теза на противниците беше дали Путин требало да биде поканет,, со оглед дека Русија е под санкции од ЕУ, а Австрија претседава со унијата.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.1’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Putin verabschiedet sich aus Gamlitz

Nach ca. einer Stunde und mit einem Autogramm auf dem "Just Married"-VW des Paares verabschiedet sich Putin ganz locker und auf Deutsch von den Gästen: "Auf Wiederschauen!" Alle Infos zur Kneissl-Hochzeit gibt es in unserem Live-Artikel -> https://goo.gl/ZMAvpQ

Gepostet von Kleine Zeitung am Samstag, 18. August 2018

Австриските медиуми јавија дека околу пладне Путин слетал на аеродромот во Грац, и со големо обезбедување пристигнал директно на свадбата.

Путин во Австрија се задржа неколку часа со оглед дека доцна попладне беше закажана средбата со германската канцеларка Ангела Меркел во еден германски замок.

Министерката за надворешни работи претходно кажа дека нема да обрнува внимание на критиките и дека нема да му ја откаже поканата на Путин. Таа стапи во брак со бизнисменот Волфганг Мајлингер.

Свадбата е одржана по австриската традиција во народни носии, а меѓу гостите освен рускиот претседател се и речиси сите членови на австриската влада предводени од канцеларот Себастијан Курц.

Текстот ВИДЕО: Путин пристигна на свадба кај австриската министерка е превземен од А1он.

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com