AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Видео снимка од девојка која покажува трик со бикини, ја прегледале дури 70 милиони луѓе за една недела

Видео наречено Bikini Life Hack се искачи во трендинг на Јутјуб во многу земји, вклучително и Македонија.

Видеото беше објавено на 17 септември оваа година и досега е прегледано повеќе од 70 милиони пати. На неа, русокоса девојка на плажа завиткана со крпа пред камерата вели дека има генијален трик со костим за капење.

Потоа го соблекува долниот дел од костимот за капење, го мие во морето и го облекува како горниот дел од костимот за капење.

Иако има неверојатна гледаност, на многумина не им е јасно зошто ова видео толку брзо се здоби со популарност. Во последната недела, видеото доби милион лајкови и речиси сто илјади допаѓања.

https://youtube.com/watch?v=uQzadtQBF4A