ВИДЕО Златен ретривер не е ранобудник, еве како реагира на алармот на неговиот сопственик

Неколку луѓе сакаат звук на аларм рано наутро, но за златниот ретривер Боди, тоа е најомразениот звук што некогаш го слушнал.

Сопственичката на Боди, Софи Бахмани, во интервју за Newsweek откри дека 18-месечниот Боди дефинитивно не е ранобудник. Иако не сака да го слуша звукот на алармот во ниту еден дел од денот, тој особено го нервира кога ќе го слушне наутро.

@goodboybodie someone doesnt like the alarm… #goodboybodie #goldenretriever #goldenretrieverlife #goldenlife #dogsoftiktok #puppycam #wakeupwithme #puppytiktok ♬ original sound – Bodie the Golden

Затоа Бахмани решила да направи тест и да го остави мобилниот да ѕвони за да види што ќе направи нејзината миленичка. Боди, се разбира, не бил среќен и веднаш почнал да скока на мобилниот телефон за да го исклучи. Во продолжение погледнете ја неговата реакција.

Видеото од испадот на Боди насмеа повеќе од 3,8 милиони луѓе, од кои некои оставија и коментари. „Вака реагирам кога ќе го слушнам алармот“, „Сакам кога така почнуваат да скокаат“, „Тој ја има најдобрата личност досега“, „Јас секое утро“, се само дел од коментарите.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното