Поврзи се

4NEWS.mk

Викендов стартува вториот дел од сезоната во ПМФЛ

Published

on

По нешто повеќе од два месеци пауза викендов продолжуваат натпреварите во ПМФЛ.

-Текстот продолжува по рекламата-
 
Вториот дел од сезоната ќе го отворат лидерот на табелата Вардар и Македонија ЃП кои својот натпревар од 19.коло ќе го играат во сабота, додека останатите средби на програмата се во недела. 
 
Освен дербито меѓу Академија Пандев и Шкендија кое ќе се игра во Струмица со почеток од 13 часот, сите останати натпревари ќе започнат во терминот од 14 часот. 
 
Комплетни двојки за 19 коло
Сабота 
ВАРДАР   –  МАКЕДОНИЈА Ѓ.П
Недела 
АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ –  ШКЕНДИЈА
РЕНОВА   –  СИЛЕКС 
СТРУГА ТЛ –  РАБОТНИЧКИ 
ШКУПИ   –  БОРЕЦ 
 
ТАБЕЛА 
1 ВАРДАР 36 бодови
2 ШКЕНДИЈА 28
3 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 27
4 СИЛЕКС 27
5 МАКЕДОНИЈА  Ѓ.П. 26
6 СТРУГА  Т.Л. 24
7 ШКУПИ 22
8 БОРЕЦ 20
9 РЕНОВА 19
10 РАБОТНИЧКИ 15

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Коалиционите партнери во војна – Костадинов го прозва случајот „Пациентот со Бујар Османи“

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com