Поврзи се

Македонија

ВО ЖИВО: Пресуда за Зоран Милевски – Кичеец откако го призна делото во „Рекет“

Published

on

Во Кривичниот суд за 12 часот е закажана пресуда за третообвинетиот Зоран Милевски – Кичеец кој вчера за време не првото рочиште за „Рекет“ призна вина, по што судијата го подели предметот.

Кичеец ќе остане како сведок во процесот кој ќе се води против Бојан Јовановски и Катица Јанева.

-Текстот продолжува по рекламата-

🔴 [LIVE] Пресуда за Зоран Милевски – Кичеец за случајот „Рекет“

🔴 [LIVE] Пресуда за Зоран Милевски – Кичеец за случајот „Рекет“

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 4. Dezember 2019

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com