Поврзи се

4NEWS.mk

Вухан ги испрати хероите: Војниците гордо им салутираат на медицинските работници

Published

on

Врвот на епидемијата во Кина помина, но опасноста и натаму постои затоа што во земјата се враќаат граѓани од странство, а голем дел од нив се заразени со корона вирусот.

-Текстот продолжува по рекламата-

Сепак, дека најлошото е веќе зад нив може да се види на снимките кои се појавија од Вухан, од каде што си заминуваат медицинските работници после успешната борба со корона вирусот во самиот епицентар на епидемијата.

Огромна благодарност за пожртвуваноста и почит им оддава кинескиот народ на медицинарите кои деноноќно се бореа да спасат што е можно повеќе заболени. Кинеските војници им салутираа на докторите и медицинскиот персонал, а многумина од нив добија и цвеќе.

 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Заев: Се преземаат најсоодветните економски мерки, согласно можностите – сите да бидеме солидарни

4NEWS.mk

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Заев

Македонија

Талески: Пресудата е резултат на политички прогон и монтиран политички процес против мене

4NEWS.mk

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

4NEWS.mk

Србија/Ковид-19: Од сабота во 13 часот до понеделник во 05 забрана за движење во цела Србија

4NEWS.mk

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот е веќе над милион

4NEWS.mk

Негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на ГАК од мајка позитивна на вирусот

Македонија

Лукаревска од УЈП во „Click Plus“ ги објаснува процедурите за користење на мерките на Владата

Македонија

Ангеловска: Се соочуваме со голем предизвик, ова претставува проблем за буџетот

Македонија

Продолжува репатријацијата на затекнатите граѓани во странство, уште еден чартер лет за Берлин и Бон

Реклама