Поврзи се

Македонија

За да биде разрешена Јанева утре треба да гласаат најмалку 80 пратеници ЗА, Советот на Јавни обвинители го има последниот збор

Published

on

За разрешување на Катица Јанева утре треба да гласаат најмалку 80 пратеници.

Согласно Законот за СЈО, одлуката на Собранието ќе биде испратена до Советот на Јавни обвинители кој и официјално треба да го потврди разрешувањето на специјалната обвинителка.

-Текстот продолжува по рекламата-

Доколку тоа не се случи пред 15 септември, мандатот на Јанева ќе истече и таа ќе се спаси од разрешување.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com