Поврзи се

Македонија

За да биде разрешена Јанева утре треба да гласаат најмалку 80 пратеници ЗА, Советот на Јавни обвинители го има последниот збор

За разрешување на Катица Јанева утре треба да гласаат најмалку 80 пратеници.

Согласно Законот за СЈО, одлуката на Собранието ќе биде испратена до Советот на Јавни обвинители кој и официјално треба да го потврди разрешувањето на специјалната обвинителка.

Доколку тоа не се случи пред 15 септември, мандатот на Јанева ќе истече и таа ќе се спаси од разрешување.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com