Свет
17,279,197
Вкупно активни случаи
Updated on 04/08/2021 18:15 18:15
Македонија
770
Вкупно активни случаи
Updated on 04/08/2021 18:15 18:15
Македонија
5,497
Вкупно починати
Updated on 04/08/2021 18:15 18:15
Македонија
150,440
Вкупно оздравени
Updated on 04/08/2021 18:15 18:15

За овој филм се одвоени 200 милиони долари, а од ноември ќе се појави во кината

„Црвен бележник“ (Red Notice) – најскапиот снимен филм на Нетфликс досега, во киносалите ќе се појави на 12 ноември, оваа 2021 година.

Веста ја објави актерот Двејн „Карпата“ Џонсон, една од ѕвездите на ова остварување. Тој исто така потврди дека филмот е „најскапиот филм на Нетфликс“ досега.

Нетфликс за овој филм издвои вкупно 200 милиони долари буџет, што е досега најголем влог на таа продуцентска куќа и стрим-платформа.

Приказната е за агент, кој трага по најпознатиот крадец на уметности во светот. Во филмот глумат и Рајан Рејнолдс и Гал Гадот.