Свет
18,506,124
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21
Македонија
21,412
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21
Македонија
1,731
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21
Македонија
38,400
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21

Загина мотоциклист во Гевгелија по судар со трактор

Пред околу три часа во сообраќајна несреќа на улицата „Јосиф Јосифовски“ во Гевгелија животот го загуби 73 годишниот З.П. од Гевгелија.

Во моментот на несреќата загинатиот управувал мотоцикл со кој, според очевидци, од споредна уличка излегол на улицата „Јосиф Јосифовски“ токму кога на тоа место поминувал тракторот со кој директно се судрил и настрадал.

loading...

Увид на местото на несреќата изврши екипа од сообраќајна полиција и јавен обвинител од Основниот суд во Гевгелија. 

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Регистрирани 463 нови случаи на коронавирус во Скопје

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.127 тестирања, регистрирани се 1.022 нови случаи на коронавирус во Македонија. На територија на...

Фотографиите од мојата спална соба се земени со методи на КГБ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ истакна дека е мета на напади поради неговата борба против олигарсите, неговиот...

ВИДЕО: Нема да верувате колку мачките може да бидат луди

Мачките се познати како интелигентни и подвижни животни. И тие главно се. Но, како и сите нас, и овие...
Skopje
broken clouds
6.1 ° C
7.2 °
5 °
59 %
3.6kmh
75 %
Sun
7 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °