Поврзи се

4NEWS.mk

Земјата не се смирува, нов земјотрес во Албанија

Published

on

По неколкудневна смиреност на земјата, синоќа во Албанија е регистриран нов потрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала.

-Текстот продолжува по рекламата-

Земјотресот е почувствуван во 2:20 часот, на длабочина од десет километри, со епицентар на шест километри северно од Шијак и 22 километри западно од Тирана.

Потресот предизвика вознемиреност кај населенето.

Од утрото на 26 ноември, кога беше разорниот земјотрес, со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала, во кој животот го згубија 51 лице, а беше предизвикана огромна материјална штета, најмногу во Драч,Тирана и Туман, до сега се регистрирани над 700 потреси со различна јачина.

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com