Земјотрес ја погоди Алјаска

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Засега нема информации за евентуална штета или повредени.

Извор: Сител телевизија

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното